Ballina Etiketimet Britani e Madhe

Etiketim: Britani e Madhe

BRITANI E MADHE – Londra porosit 60 milionë doza të vaksinës...

LONDËR, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe njoftoi sot se ka nënshkruar një marrëveshje për furnizimin me deri në 60 milionë doza të...

LONDËR – Britania e Madhe vendos sanksione për shkeljet ndërkombëtare të...

LONDËR, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe njoftoi sot sanksionet e saj të para kundër dhjetëra zyrtarëve nga Rusia dhe Arabia Saudite, të...

LONDËR – Britania e Madhe dhe Zvicra marrëveshje për shërbimet financiare

LONDËR, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dhe Zvicra u zotuan të negociojnë një marrëveshje tregtare për shërbimet financiare, me qëllim ruajtjen e...

BRITANI E MADHE – “EasyJet” planifikon të shkurtojë 700 vende pune

LONDËR, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Linja ajrore britanike "EasyJet" planifikon të shkurtojë 700 vende punë pilotësh dhe të mbyllë tri baza në Britaninë e...

BRITANI E MADHE – “Swissport” shkurton 4 000 vende pune 

LONDËR, 24 qershor /ATSH-DPA/- Operatori aeroportual "Swissport" njoftoi sot planet për të shkurtuar më shumë se 4 000 personel në Britani dhe Irlandë, ndërsa...

ARKEOLOGJI – Zbulohet një strukturë prehistorike pranë qendrës së njohur Stonehenge

LONDËR, 22 qershor /ATSH-AFP/ - Një strukturë prehistorike unike, që formon një rreth prej më shumë se dy kilometra në diametër, është zbuluar pranë...

COVID-19 – Ekonomia britanike pësoi rënie rekord me 20% në prill 

LONDËR, 12 qershor /ATSH-AFP/- Ekonomia e Britanisë së Madhe pësoi një kolaps rekord prej 20,4% në prill, gjatë kufizimeve të vendosura për të frenuar...

BRITANI E MADHE – 847 vdekje shtesë nga COVID-19, 14 576...

LONDËR, 17 prill /ATSH-AFP/- Britania e Madhe regjistroi sot 847 vdekje shtesë në spitale nga koronavirusi i ri, një bilanc afër me atë të...

BRITANI E MADHE – 861 të vdekur në 24 orët e...

LONDËR, 16 prill /ATSH-AFP/- Britania e Madhe numëroi 861 vdekje shtesë në spitale nga koronavirusi i ri, sipas një deklarate të lëshuar sot nga...

BRITANI E MADHE – 980 të vdekur nga COVID-19 në 24-orëshin...

LONDËR, 10 prill /ATSH-AFP/- Britania e Madhe regjistruar sot 980 vdekje shtesë nga pacientët me COVID-19, një rekord tjetër i ri në vend. "Me shifrat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA