Ballina Etiketimet Bombardime

Etiketim: bombardime

GJERMANI – 75 vite nga bombardimi në Dresden

DRESDEN, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Shkatërrimi i qytetit gjerman të Dresdenit gjatë periudhës së Luftës së Dytë Botërore shënoi 75 vite që kur u bombardua nga...

BRUKSEL – BE dënon bombardimet e papranueshme mbi civilët në Siri

BRUKSEL, 22 nëntor /ATSH-AFP/ - Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini dënoi sot bombardimet e fundit të papranueshme në veriperëndim të Sirisë nga regjimi...

Albright rrëfen bisedën me Klinton natën kur nisën bombardimet në Kosovë

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ - Në ceremoninë zyrtare të festimeve në kuadër të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë kundër gjenocidit serb, ish...

SHBA – Trump: Ndalni bombardimet dhe masakrat në Idlib

UASHINGTON, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi Sirisë dhe aleates së tij, Rusisë për të ndalur bombardimin mizor në bastionin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA