Ballina Etiketimet Binjakezim

Etiketim: binjakezim

Bashkia e Gjirokastrës, marrëveshje binjakëzimi me komunën Nardò në Itali

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës dhe komuna Nardò, e bashkisë Lecce në Itali tashmë kanë një marrëveshje binjakëzimi, që do të konkretizohet në...

BSH projekt binjakëzimit me BE-së/ Sejko: Praktikat e bankingut shqiptar sipas...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ U zhvillua sot ceremonia virtuale e përfundimit të Projektit të Binjakëzimit “Forcimi i kapaciteteve të Bankës së Shqipërisë në kuadër...

Bashkia e Pukës marrëveshje binjakëzimi me komunën Signa të Italisë

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Për shkak të situatës së pandemisë bashkia Pukë dhe komuna Signa në Itali zhvilluan ceremoninë e nëshkrimit të binjakëzimit online. Dy kryetarēt,...

Foto/ Pogradec, kryetari i bashkisë pret delegacionin rumun të Dhomës së...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Pogradecit, Ilir Xhakolli priti sot në një takim delegacionin rumun të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në...

FOTO/ Qarku i Vlorës dhe Muğla në Turqi, marrëveshje binjakëzimi për...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/- Prefektura e qarkut të Vlorës dhe ajo e Muğla, në Turqi nënshkruan një marrëveshje binjakëzimi për zgjerimin e lidhjeve tregtare, ekonomike,...

FOTO/ Binjakëzim midis Parkut Detar Karaburun Sazan dhe zonës së mbrojtur...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ - Firmoset marrëveshja e binjakëzimit midis Parkut Detar Karaburun Sazan dhe zonës së mbrojtur detare Torre Guaceto, Itali. Binjakëzimi i dy...

Puka dhe komuna Signa e Italisë drejt binjakëzimit

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ - Bashkia e Pukës dhe komuna Signa e Italisë pritet të nënshkruajnë brenda këtij viti marrëveshjen për binjakëzimin mes tyre. Në kuadër...

Programi “100 fshatrat”, Rama fton vendet e BE-së për binjakëzime

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ - Kryeministri i vendit ftoi përfaqësitë diplomatike që operojnë në territorin shqiptar për të binjakëzuar fshatrat e vendeve të tyre me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA