Ballina Etiketimet Bicikleta

Etiketim: bicikleta

Edison Ypi: Dikur të dilje me biçikletë në Tiranë e dënoje...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Shtimi i korsive të dedikuara të biçikletave në Tiranë ka rritur interesin e qytetarëve për të blerë një biçikletë, apo për...

Dita Botërore e Biçikletave – Përdorini për këto pesë përfitime

MILANO, 3 qershor /ATSH-ANSA/ - Përdorimi i më pak makinave për të shkuar në punë ndihmon në uljen e ndotjes së ajrit, por me...

“Pedalo në pistat e rezervuara”/ Policia Rrugore ndëshkon 36 drejtues biçikletash

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Rritja e ndjeshme e përdoruesve të biçikletave në kryeqytet për shkak të mungesë së transportit publik në situatën e krijuar prej...

COVID-19 – Montreali njofton planin për biçikletat dhe këmbësorët për sezonin...

MONTREAL, 16 maj /ATSH-AFP/ - Montreali njoftoi sot se më shumë se 1 200 kilometra rrugë do të rezervoheshin për biçikletat dhe këmbësorët këtë...

SOFT NEWS – Bli një biçikletë të re, fito… 500 euro!

ROMË, 11 maj /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane do të ofrojë një subvencion prej 70 %, deri në 500 euro, për njerëzit që blejnë një...

BM – Plan gjigant për nxitjen e ecjes me biçikleta

LONDËR, 11 maj /ATSH/ - Qeveria britanike pritet të njoftojë një investim prej 250 milionë sterlinash për korsitë e biçikletave dhe të ecjes më...

Qytetarët e Tiranës gjithnjë e më shumë po përdorin biçikletat

TIRANË, 10 maj/ ATSH- A. Fortuzi/-Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka sjellë në vëmendje këngëtarin e njohur Redon Makashi, i cili ka...

Korsitë e biçikletave, Veliaj: Do dyfishojmë rrjetin ekzistues

TIRANË, 29 prill/ATSH/ Tirana do të dyfishojë rrjetin e saj ekzistues të biçikletave këtë vit, me korsi dhe trotuare në vend të hapësirave të...

Tiranë/ Bashkia rrit sigurinë e pedaluesve, korsi e re për biçikletat...

TIRANË, 17 janar/ATSH/  Krijimi i korsive të biçikletave në Tiranë ka dhënë efektet e para, pasi po përdoren masivisht nga qytetarët e të gjitha...

SOFT NEWS – Zhvillohet panairi ndërkombëtar i biçikletave në Gjermani

FRIDRIHSHAFEN, 7 shtator /ATSH-AA/ - Qindra biçikleta me dizajne interesante në panairin më prestigjioz të biçikletave në botë, “Eurobike”, mbledh mijëra vizitorë në Gjermani. Panairi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA