Ballina Etiketimet Berlusconi

Etiketim: berlusconi

COVID-19 – Berlusconi: Po luftoj për t’u shëruar nga kjo sëmundje...

MILANO, 9 shtator /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, i shtruar në spital pas kontraktimit me koronavirusin e ri,deklaroi se po luftonte kundër një...

ITALI – Silvio Berlusconi pozitiv me COVID-19

ROMË, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Ish-kreu i qeverisë italiane, Silvio Berlusconi ka rezultuar pozitiv me COVID-19, raportoi sot media italiane duke cituar burime nga...

ITALI – Berlusconi dhuron 10 milionë euro për përballimin e COVID-19

MILANO, 16 mars /ATSH-ANSA/ - Kavalieri, sic e njohin të gjithë Silvio Berlusconin, ka vendosur të vërë në dispozicion të rajonit të Lombardisë, përmes...

SOFT NEWS – Berlusconi ndahet nga 34-vjeçarja për një… 30-vjeçare!

ROMË, 5 mars /ATSH-DPA/ - Marrëdhënia romantike 10-vjeçare mes ish-kryeministrit 83-vjeçar të Italisë, Silvio Berlusconi dhe Francesca Pascale 34 vjeçe, ka përfunduar, njoftoi gazeta...

KROACI – Berlusconi: Europa duhet të bëhet fuqi ushtarake globale

ZAGREB, 21 nëntor /ATSH-AA/ - Ish-kryeministri i Italisë dhe një nga eurodeputetët më të vjetër, Silvio Berlusconi deklaroi se Bashkimit Europian (BE) i duhet...

ITALI – Berlusconi hetohet për vënien e bombave nga mafia gjatë...

PALERMO, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi po hetohet nga prokurorët e Firences në lidhje me një seri vënie bombash mafioze në...

MILANO – Berlusconi kundër projektit për shembjen e San Siro

MILANO, 18 korrik /ATSH-ANSA/ - Është një jo e prerë, ajo e Silvio Berlusconi në lidhje me shembjen e stadiumit “San Siro”, sikurse parashikohet...

ITALI – Berlusconi: Çdo natë lutem që Brexit të mos ndodhë

ROMË, 13 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ish-kryeministri Silvio Berlusconi është shfaqur si një mbështetës i ethshëm i qëndrimit të Britanisë së Madhe në debatin e...

FUTBOLL – Berlusconi rikthehet me ekipin e Monzas

MILANO, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Ish-shefi i qeverisë italiane, Silvio Berlusconi, president i klubit “AC Milan” për 30 vite, u rikthye në futbollin italian...

ROMË – Berlusconi sërish para drejtësisë për manipulim dëshmitarësh

ROMË, 16 maj /ATSH-AFP/ - Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi u dërgua edhe njëherë para drejtësisë me akuzën për manipulim dëshmitarësh, në kuadër të skandalit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA