Ballina Etiketimet Basketboll

Etiketim: basketboll

Ylli i basketbollit dhuron 10 milionë dollarë për dy klinika të...

NJU JORK, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ylli i basketbollit amerikan, Michael Jordan dhuroi 10 milionë dollarë për hapjen e dy objekteve të kujdesit shëndetësor...

Legjenda e basketbollit shqiptar, Gazmend Çaçi: Rama e meritoi vendin në...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Basketbollisti i shquar shqiptar i Partizanit, Gazmend Çaçi kujtoi sot vitet kur Kryeministri Edi Rama luante në ekipin kombëtar. "Në këtë vit...

SOFT NEWS – Vuçiç fillon studimet e larta për… trajner basketbolli!

BEOGRAD, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha sot se ishte  regjistruar në universitet me qëllim që të diplomohej për të përmbushur...

Reportazhi në Eurosport: Edi Rama, nga pasioni për basketbollin tek ndihma...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ - Më 29 mars, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dërgoi një ekip  prej 30 mjekësh në mbështetje të sistemit shëndetësor...

Futbollistë, basketbollistë dhe çiklistë/ Lista e plotë sportistëve të prekur nga...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ -Kroronavirusi ka prekur edhe sportin. Shumë kampionate janë pezulluar për të parandaluar përhapjen e virusit vdekjeprurës. Megjithatë, futbollistët nuk i kanë shpëtuar...

Pozitiv me koronavirus edhe basketbollisti Christian Wood, bëhen tre në NBA

TIRANË, 15 mars/ATSH/ - Shkon në tre numri i basketbollistëve të NBA të prekur nga koronavirusi. Dhe në fakt, të gjithë kanë lidhje me njëri-tjetrin....

FIBA 2019 – Gjysmëfinalet: Spanjë – Australi dhe Argjentinë – Francë

DONGUAN, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Spanja përballet me Australinë dhe Argjentina me Francën, pas rënies së SHBA-së në çerekfinale, këto janë ekipet që përbëjnë...

FIBA 2019  – Franca mund për herë të parë SHBA-në në...

DONGUAN, 11 shtator /ATSH-AA/ - Serisë së 58 fitoreve resht të ekipit kombëtar të SHBA-së në basketboll i erdhi fundi sot, me humbjen 79-89...

BASKETBOLL – Tërhiqet përfundimisht legjenda e NBA, Tony Parker

PARIS, 11 qershor /ATSH-AA/ - Ish-basketbollisti legjendar i “San Antonio Spurs” dhe fituesi i çmimit MVP (Lojtari më i mirë) në finalen e NBA-së...

BASKETBOLL – Houston Rockets thyen rekordin e trepikëshave

HOUSTON, 8 prill /ATSH-AA/- Houston Rockets ka thyer rekordin me 27 trepikësh të shënuar në fitoren kundër Phoenix Suns në Ligën Amerikane të Basketbollit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA