Ballina Etiketimet Bashkite

Etiketim: Bashkite

Reagimi i bashkive ndaj emergjencës së COVID-19/ Prezenca e OSBE takim...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Pandemia COVID-19 na kujton të gjithëve se pushteti vendor është niveli i qeverisjes më i afërt me qytetarët dhe, për...

Rindërtimi/ 4810 familje përfitojnë nga grantet për riparimin e dëmeve në...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se janë 4810 familje që përfitojnë në bashkitë Lezhë, Krujë dhe Kurbin pagesat e granteve për...

Ecuria e Rindërtimit në bashkitë Krujë, Kurbin e Lezhë/ Qytetarët vijojnë...

TIRANË, 27 korrik /ATSH/- Në takimin që zhvilloi sot kryeministri Edi Rama mbi ecurinë e procesit të dhënies së granteve të meremetimit vetjak të...

Klosi: Me ligjin e ri të pyjeve, Bashkitë janë pronarë legalë...

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ -“Me ligjin e ri të pyjeve, Bashkitë janë pronarë legalë të tyre”, deklaroi sot ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi...

COVID-19/ USAID bashkëpunim me bashkitë partnere kundër dhunës në familje

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Masat shtrënguese për shkak të COVID-19, nuk pengojnë ndjekjen penale të autorëve të dhunës në familje. USAID me anë të projektit "Planifikimi...

Operacioni humanitar/ Ndihmë në ushqime e medikamente për mijëra familje të...

  https://www.facebook.com/edirama.al/videos/143532890370142/ TIRANË, 23 mars/ATSH/ - Asnjë fukara, asnjë pensionist i vetmuar nuk do të mbetet pa ndihmat bazë, deri në fund! Kryeministri Edi Rama përcolli sot...

Njohuritë e bashkive për integrimin në BE/ Prezantohet raporti i dytë...

Vlorë, 7 shkurt/ATSH-Harilla Koçi/-Në Vlorë u zhvilluan një sërë aktivitetesh të cilat kishin në fokus procesin e integrimit dhe punën që po bëhet nga...

FOTOGALERI/ Institucionet vendore, ndihma e ushqime për të prekurit nga tërmeti

TIRANË, 27 nëntor / ATSH/- Institucionet e qeverisjes vendore, janë angazhuar dhe kanë nisur të mbledhin ndihma në ushqime, veshmbathje dhe pajisje të ndryshme...

OSBE, platformë për rentat minerare

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Prezenca e oSBE-së në Shqipëri ka paraqitur konceptin e platformës për rentat minerare, i cili do të hartohet së...

8 bashki fituese të granteve, nisin zbatimin e projekteve sociale

TIRANË, 11 tetor /ATSH/- Specialistët e 8 bashkive fituese të granteve të para të mbështetura nga Qeveria shqiptare dhe UNDP, në kuadër të programit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA