Ballina Etiketimet Azilkerkues

Etiketim: azilkerkues

GJERMANI – Frontex hetim për incidentet e azilkërkuesve në det

BERLIN, 24 tetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Vëzhgimit të Kufirit, Frontex, është përfshirë në disa incidente bllokimi në det të anijeve të azilkërkuesve,...

Presidenti quan 5 qershorin një marrëveshje ordinere

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se, është i detyruar ta kthejë Kodin Zgjedhor në Kuvend teksa cilësoi si...

Meta: Shqipëria meriton vetëm të ardhme europiane

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka deklaruar sot se respektimi pikë për pikë i Marrëveshjes së 5 Qershorit dhe mosdevijimi...

Tavo: U rrit numri i azilkërkuesve

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo shprehet se ka rritje të numrit të azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Ai i referohet një...

GREQI – Mitsotakis mohon akuzat për kthim të azilkërkuesve

ATHINË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis mohoi kategorikisht akuzat e përsëritura, sipas të cilave azilkërkuesit po ktheheshin në mënyrë të paligjshme...

GREQI – BE transferon 100 azilkërkues drejt Gjermanisë dhe Finlandës

ATHINË, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Rreth 100 azilkërkues, përfshirë minorenë, u transferuan nga Greqia dhe Qiproja drejt Gjermanisë dhe Finlandës, njoftoi sot agjencia e...

BRUKSEL – Numri i kërkesave për azil në BE u rrit...

BRUKSEL, 25 qershor /ATSH-DPA/ - Numri i kërkesave për azil në Europë u rrit në 2019, pasi një vit më parë kishte pësuar rënie,...

Voda, takim me gratë azilkërkuese: Mbështetje perspektivave për refugjatët në Shqipëri

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Mbështetje perspektivave për refugjatët në Shqipëri. Zv.ministrja  e Brendshme, Rovena Voda, u takua sot me një grup të grave refugjate dhe azilkërkuese...

GREQI – Franca merr 750 azilkërkues dhe të mitur nga kampet...

ATHINË, 26 maj /ATSH-ANA/ - Rreth 400 azilkërkues dhe 350 të mitur të pashoqëruar do të shpërngulen nga Greqia në Francë, njoftoi ministri grek...

Voda për ATSH: Rënie e ndjeshme e fluksit të emigrantëve të...

TIRANË, 5 maj/ ATSH- A. Fortuzi/ Asnjë azilkërkues që ndodhet në Republikën e Shqipërisë nuk rezulton i infektuar me COVID-19. Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA