Ballina Etiketimet Autorizim

Etiketim: autorizim

HOLANDË – EMA: Autorizimi i vaksinës AstraZeneca/Oxford me gjasa jo në...

HAGË, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një autorizim në janar brenda Bashkimit Europian i vaksinës antiCOVID-19, e zhvilluar nga grupi AstraZeneca me Universitetin e Oksfordit...

BRITANI E MADHE – Hancock: Autorizimi i vaksinës antiCOVID-19 i mundur...

LONDËR, 2 dhjetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike siguroi sot se Brexit kishte bërë të mundur që BM të ishte vendi i parë perëndimor që...

SHBA – ”Pfizer” dhe ”BioNTech” depozitojnë autorizimin për vaksinën antiCOVID-19

UASHINGTON, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik ''Pfizer'' dhe kompania gjermane ''BioNTech'' konfirmuan sot se do të depozitojnë sot në Agjencinë amerikane të Medikamenteve...

SHBA – Pfizer: Shumë pranë kërkesës për autorizimin e vaksinës antiCOVID-19

UASHINGTON, 17 nëntor /ATSH-AFP/ - Drejtori ekzekutiv i grupit farmaceutik amerikan “Pfizer”, Albert Bourla, konfirmoi sot se kërkesa për autorizimin e marketingut të vaksinës...

PORTUGALI – Parlamenti autorizon rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme shëndetësore

LISBONË, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti portugez autorizoi sot presidentin Marcelo Rebelo de Sousa që të shpallë një gjendje urgjence shëndetësore, e cila do...

SHBA – FDA autorizon Remdesivirin kundër COVID-19

UASHINGTON, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Agjencia amerikane e Barnave (FDA) i dha sot autorizimin e plotë ilaçit antiviral Remdesivir për pacientët e shtruar me...

SHBA – “Pfizer” kërkesë për autorizim urgjent të vaksinës antiCOVID-19

UASHINGTON, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Gjiganti farmaceutik amerikan, "Pfizer" planifikon të kërkojë një autorizim urgjent për vaksinën kundër COVID-19 tek autoritetet amerikane gjatë javës...

ZVICËR – OBT autorizon sanksionet e BE-së ndaj importeve amerikane

GJENEVË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Organizata Botërore e Tregtisë (OBT) autorizoi sot Bashkimin Europian të vendosur gati katër miliardë dollarë sanksione për importet e...

MONTREAL – Kanadaja autorizon tregtimin e remdesivirit

MONTREAL. 28 korrik /ATSH-AFP/ - Kanadaja autorizoi sot tregtimin me kushte të antiviralit remdesivir, i përdorur në trajtimin e pacientëve të prekur rëndë nga...

GJENEVË – Zvicra autorizon përdorimin e Remdesivirit pa prova klinike

GJENEVË, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Antivirali Remdesivir, ilaçi i parë që duket se është relativisht efikas në trajtimin e COVID-19, do të autorizohet në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA