Ballina Etiketimet Autizem

Etiketim: autizem

MJEKËSI – Përpjekje për parashikimin e autizmit para shfaqjes së simptomave

SAN DIEGO, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Universiteti i San Diegos, UCSD, në Kaliforni, u ka kërkuar 400 familjeve që të marrin pjesë në një...

Dita Botërore e Autizmit, studenti me aftësi ndryshe ekspozon 20 punime

TIRANË, 2 prill /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta sot me rastin e Ditës Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin ka dhënë mesazhin për...

SHËNDETËSI – Roma: Nuk ka asnjë lidhje mes vaksinimit dhe autizmit

MILANO, 24 janar /ATSH-ANSA/- Gjykata Supreme e Italisë ka konfirmuar vendimin e saj mbi një padi për shpërdorim detyre, të paraqitur nga prindërit e...

Autizmi mund të diagnostikohet me një provë dëgjimi në lindje

TIRANË, 8 janar /ATSH/ - Një studim i ri thotë se fëmijët me autizëm mund të diagnostikohen që në lindje me një test të...

Haradinaj: Kujdesi i vullnetarëve për fëmijët me autizëm, humanizëm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË, 25 Dhjetor /ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot organizatën "Autizmi flet', e cila në prag të festave të fundvitit një pjesë...

Sarandë/ Bashkia aktivitet festiv në Qendrën e Zhvillimit

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/- Bashkia Sarandë ka organizuar në Qendrën e Zhvillimit në Sarandë, aktivitet festiv ku trajtohen fëmijët me autizëm. Pas mbrëmjes festive tradicionale të...

MJEKËSI – Terapi me delfinë për fëmijët me autizëm

XHAKARTA, 22 korrik /ATSH-AA/ - Një klinikë në Indonezi po zbaton një program të veçantë për zhvillimin social dhe fizik të fëmijëve që vuajnë...

FOKUS – Rritja e autizmit problem urgjent për shëndetin publik në...

TAMPA, 27 prill /ATSH-AFP/ - Përqindja e autizmit në SHBA ka shënuar rritje duke arritur në 1 në 59 fëmijë nga 1 në 68,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA