Ballina Etiketimet At Gjergj Fishta

Etiketim: At Gjergj Fishta

FOTO/ Nisin punimet për restaurimin e shtëpisë ku ka jetuar At...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Nisën sot punimet për restaurimin e shtëpisë ku At Gjergj Fishta ka jetuar në periudhën e hershme të jetës së tij. Lajmi...

VIDEO/Projekt homazh kushtuar At Gjergj Fishtës, atit provokator dhe birit patriot...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/- "Në gjurmët fishtiane" është projekti i Ministrisë së Kulturës dhe qeverisë shqiptare që do të na njohë me jetën dhe veprimtarinë...

Lezhë/ Aktivitet në 148-vjetorin e lindjes së poetit At Gjergj Fishta

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Në Lezhë u përkujtua sot 148-vjetori i lindjes së poetit At Gjergj Fishta, me një aktivitet ku morën pjesë autoritete të...

Lezhë, përkujtohet At Gjergj Fishta

TIRANË, 4 tetor /ATSH/ - Presidenti i Republikës Ilir Meta mori sot pjesë në një koncert festiv në Lezhë të shoqatës “Kuvendi Folklorik Kombëtar”...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA