Ballina Etiketimet Anulim

Etiketim: anulim

SHBA – OKB anulon takimet fizike pas pesë rasteve me COVID-19

NJU JORK, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Të gjitha takimet fizike, që ishin parashikuar sot në selinë e OKB-së në Nju Jork u anuluan pas...

Filarmonia e Nju Jorkut bën anulimin e parë pas 178 vitesh

NJU JORK, 14 tetor /ATSH-AA/ - Filarmonia e Nju Jorkut bëri anulimin e sezonit të tërë për herë të parë në historinë e saj...

Anulimi i zgjedhjeve parlamentare në Kirgistan/ Meta: Përshëndes popullin kirgiz për...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur sot vendimin e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për anulimin e zgjedhjeve parlamentare të...

COVID-19 “anulon” ceremoninë e çmimeve Nobel, e para herë që nga...

STOKHOLM, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Ceremonia në prani e dhënies së Çmimive Nobel, e planifikuar për në 10 dhjetor në Stokholm, është anuluar për...

PARIS – Franca kërkon kompensim për anulimin e seancës së PE-së

PARIS, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Franca pret një kthim të shpejtë të seancave plenare të Parlamentit Europian (PE) në Strasburg dhe kërkon kompensim në...

PEKIN – Kina anulon ngjarjet ndërkombëtare sportive 2020

PEKIN, 9 korrik /ATSH-DPA/ - Kina njoftoi sot se do të anulojë ngjarjet ndërkombëtare sportive në vend deri në fund të vitit, për shkak...

Presidenca konfirmon anulimin e vizitës së Thaçit në Uashington, Grenell: E...

PRISHTINË, 24 qershor/ATSH/ Zyra e Presidencës së Kosovës konfirmoi sot për KosovaPress se presidenti Hashim Thaçi ka anuluar sot vizitën e tij zyrtare në...

F1 – Anulohen garat në Azerbajxhan, Singapor dhe Japoni

MYNIH, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Garat e Formula 1, në Azerbajxhan, Singapor dhe Japoni janë anuluar këtë sezon për shkak të pandemisë së koronavirusit. "Si...

LONDËR – Bach: Lojërat Olimpike të Tokios do të anulohen nëse...

LONDËR, 21 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti i Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (CIO) Thomas Bach pranoi se Lojërat Olimpike të Tokios, shtyrë me një vit përballë...

SHBA – Taylor Swift anulon të gjitha koncertet në 2020

LOS ANXHELES, 18 prill /ATSH-DPA/ - Ngjarja e parë e madhe e planifikuar në “SoFi Stadium” nuk do të zhvillohet. Taylor Swift, koncertet e së cilës u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA