Ballina Etiketimet Ansa

Etiketim: ansa

VIDEO/ Agjencitë prestigjioze të lajmeve AFP dhe ANSA: Plazhet e populluara...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Uji i kristaltë, rëra e pastër dhe bukuritë e zonave bregdetare dhe malore shqiptare janë një ftesë për turistët vendas e...

ANSA/REPORTAZH – Në Durrës, atje ku u duk sikur botës i...

ROMË, 27 nëntor /ATSH-ANSA/ - U duk sikur po vinte fundi i botës. Suvaja binte copa-copa dhe tullat dilnin nga muret. Lëkundej gjithçka. M’u...

Media ndërkombëtare: Votime të qeta, pavarësisht thirrjes së opozitës për bojkot

TIRANË, 30 qershor /ATSH/ - Zgjedhjet e kundërshtuara lokale në Shqipëri po zhvillohen në qetësi të plotë, pavarësisht thirrjes për bojkot nga ana e...

Media ndërkombëtare: Basha nën akuzë për lobim në SHBA me para...

TIRANË, 15 qershor /ATSH/ - Lideri i opozitës së qedrës së djathtë në Shqipëri, Lulzim Basha është nën akuzë për shkak se dyshohet se...

FOTO/ANSA: Shqipëria përgatitet për një bum tjetër turistik

TIRANË, 30 prill /ATSH/ - Shqipëria po përgatitet për një bum tjetër turistik gjatë 2019. Vitin e kaluar, vizitorët e huaj arritën shifrën e...

Media italiane, ANSA për fushatën “Rrëmbehu nga Shqipëria”

TIRANË, 8 mars /ATSH/ -Shqipëria si destinacion turistik gjithëvjetor dhe projektet e ndërmarra në turizëm për promovimin e vlerave dhe tërheqjen e sa më...

HAPËSIRË – Asteroidet minierat e së ardhmes

ROMË, 3 shkurt /ATSH-ANSA/- Transformimi i asteroidëve, nga një kërcënim për Tokën në një minierë të metaleve të rralla për t'u shfrytëzuar, është qëllimi...

SOFJE – Qeveria bullgare i mbijeton një mocioni mosbesimi

SOFJE, 24 tetor /ATSH-ANSA/ - Parlamenti bullgar hodhi poshtë mocionin e mosbesimit të opozitës kundër kryeministrit konservator Bojko Borisov mbi politikat e kujdesit shëndetësor,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA