Ballina Etiketimet Ankete

Etiketim: ankete

Ambasadori Zingraf: Gjermania qëndron e vendosur në krah të Shqipërisë në...

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Shoqata Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri (DIHA) organizoi sot takimin virtual me temë “Reflektim dhe diskutim mbi situatën aktuale...

Anketimi suedez, pasqyrë mbresëlënëse e marrëdhënieve mes Policisë së Shtetit dhe...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në prezantimin e ministrit të ri të Brendshëm, Bledi Çuçi, përmendi anketimin e...

Rritje e punësimit me 2.8%, kryesuan industria dhe shërbimet

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Shkalla e punësimit në tremujorin e tretë të këtij viti u rrit me 2.8% krahasuar me tremujorin e mëparshëm. INSTAT publikoi sot...

Ndërmarrjet me 50 e më shumë të punësuar, kontribueset kryesore në...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Ndërmarrjet me 50 e më shumë të punësuar, të cilat përbëjnë vetëm 1.4% të totalit të ndërmarrjeve aktive në vend janë...

63% e ndërmarrjeve në vend operojnë në sektorin e tregtisë dhe...

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Në të gjithë vendin u numëruan 104.091 ndërmarrje aktive gjatë vitit, ose 3,1% më pak krahasuar me vitin 2018, ndërsa numri...

Mbi 5.3 milionë udhëtime brenda dhe jashtë vendit/ 95% për qëllime...

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ Në vitin 2019, janë regjistruar 17,8% më shumë udhëtime në të gjithë Shqipërinë dhe jashtë saj, krahasuar me vitin 2018. Përgjithësisht...

1 në 4 persona të lojërave të fatit mendojnë vetëvrasjen

TIRANË, 25 tetor/ATSH-Maela Marini/ 1 në 4 persona të lojërave të fatit kanë menduar të paktën një herë të vrasin veten, ndërsa 73 % e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA