Ballina Etiketimet Ankese

Etiketim: ankese

LOS ANXHELES – Harry dhe Meghan padi për fotot e vjedhura...

LOS ANXHELES, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Princi Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan Markle depozituan një padi në Los Anxheles kundër një apo disa...

Bashkëqeverisja/ Pas dy vitesh, biznesmenit në Dibër i shlyhet detyrimi për...

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/- Biznesmeni Gjergji Buça, president i një firme për shpërndarjen e drurëve arrit të marrë detyrimin kontraktual me bashkinë e Dibrës, pas...

Votat e diasporës/ LVV dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme

PRISHTINË, 29 tetor/ATSH/ Ashtu sikurse ishte lajmëruar edhe më herët, Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar këtë të martë në Gjykatën Supreme ankesë ndaj vendimit të...

Bashkëqeverisja/ 3 fshatra përfitojnë urë të re, lidh banorët e shmang...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/- Një urë e re u ndërtua për banorët e tre fshatrave Vesqi, Parret, Shënkollë dhe Vrap me shkollën 9-vjeçare "Ibrahim Greca"në...

Zgjidhet ankesa e studios ligjore për zhbllokim të llogarisë bankare

TIRANË, 9 janar/ATSH/- Studios ligjore “Muzaka &Partners”shpk, iu zhbllokuan llogaritë bankare, pas ankesës në platformën e bashkëqeverisjes "shqiperiaqeduam.al", pasi ajo kërkonte sistemimin e detyrimit...

Fund burokracive, biznesi pajiset me licencë pas ankesës në portal

TIRANË, 6 shtator/ATSH-Maela Marini/ Burokracirat në pajisjen me licencë të një qendre për formimin profesional në Shkodër, detyruan administratoren e saj t'i drejtohet portalit...

I shembin shkallët e banesës, qytetari merr zgjidhje në shqiperiaqeduam.al

TIRANË, 6 shtator/ATSH-Maela Marini/ Nga projekti për zgjerimin e një rruge në Lushnje, familjes Xhafa iu prishën shkallët e banesës, një shqetësim i cili...

GJERMANI – Ankesë ndaj Nutella-s për fushatën promocionale gjatë Botërorit të...

BERLIN, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Me blerjen e të paktën 16 kilogram Nutella mund të bëhesh fitues i një topi futbolli gjatë Botërorit… Një...

Mësueses nga Vlora i njihen vitet e punës

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ - Një mësuese nga Vlora, të cilës Drejtoria Rajonale e Sigurimeve Shoqërore e këtij qyteti nuk i njihte një periudhë pune,...

BRUKSEL – Malmstrom: BE ankesë në OBT kundër SHBA-së dhe Kinës

BRUKSEL, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian depozitoi sot një ankesë kundër SHBA-së dhe Kinës, njoftoi komisionerja europiane për Tregtinë, Cecilia Malmstrom në një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA