Ballina Etiketimet Analiza

Etiketim: analiza

COVID-19/ Laboratori i ISHP-së, analiza në kohë për të ndërprerë zinxhirin...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ndal sot te puna e palodhur e ekipit të laboratorit të Institutit...

Standardi i BE-së/ UKT: Çdo ditë analizohen kampione të ujit nga...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ Analizat e cilësisë së ujit që qarkullon në rrjetin e shpërndarjes në Tiranë, kryhen çdo ditë nga ekspertët e Ujësjellës...

TEHERAN – Irani dorëzon kutitë e zeza të avionit të rrëzuar...

TEHERAN, 18 korrik /ATSH-DPA/ - Pas më shumë se gjashtë muajsh, Irani dorëzoi në Paris, për analiza të mëtejshme, kutitë e zeza të avionit...

COVID-19/ Pipero: Lajm shumë i mirë, të hënën nis analiza serologjike...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero, deklaroi sot se të hënën fillon kryerja e analizës serologjike, e cila tregon nivelin e...

Manastirliu: Kapacitet për të bërë rreth 500 analiza në ditë, jo...

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos vetëreferohen apo të dynden në...

SHËNDETËSI – Test i ri i gjakut zbulon praninë e...

BOSTON, 6 tetor /ATSH-ANSA/ - Një test i ri i gjakut premton të zbulojë praninë e 20 llojeve të kancerit, sipas zbulimit të institutit...

Diabeti, 1,5% më shumë persona identifikuan sëmundjen herët falë Check-Up

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Analizat falas që kryhen falë Kontrollit Mjekësor Bazë kanë mundësuar kapjen e sëmundjes së diabetit në fazën e hershme. Të dhënat janë...

Akreditohet Dispanceria, prej shtatorit do të kryhet edhe analiza D-Dimer

TIRANË, 13 gusht/ ATSH/ Në klinikën e specializuar për sëmundjet e mushkërive në Tiranë, apo siç njihet ndryshe Dispanceria, nga muaji shtator do të...

Ngjarja në Bulqizë, dalin rezultatet e analizave të ujit të pijshëm

TIRANË, 7 maj/ATSH/ - Pas dyshimeve se dhjetëra banorë të Bulqizës u helmuan nga uji i pijshëm, përgjigja nga analizat e kryera nga Instituti...

Berat, tregues në rritje për zhvillimin e qytetit

TIRANË, 14 mars/ATSH/- Bashkia Berat zhvilloi analizën vjetore për vitin 2018, në të cilën drejtoritë përkatëse të bashkisë ballafaquan objektivat dhe realizimet në secilën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA