Ballina Etiketimet Amsterdam

Etiketim: amsterdam

Amsterdami “mund” Londrën, bëhet kryeqyteti kryesor tregtar i Europës

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Muajin e kaluar, Amsterdami tregtoi më shumë aksione, sesa Londra, duke e hequr kryeqytetin e Britanisë së Madhe nga...

AMSTERDAM – Arrestohet “El Chapo” i Azisë

ROMË, 24 janar /ATSH-ANSA/ - Kreu i një prej karteleve më të mëdhenj të drogës në Azi u arrestua në Amsterdam, njoftoi BBC. Tse Chi...

Amsterdami qyteti me stilin më të shëndetshëm të jetesës

AMSTERDAM, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Amsterdami është qyteti me stilin më të shëndetshëm të jetesës. I famshëm për biçikletat e tij dhe kanalet piktoreske, nuk...

HOLANDË – Dogana sekuestroi sasi rekord kokaine në 2020

AMSTERDAM, 13 janar /ATSH-DPA/ - Zyrtarët e doganave sekuestruan një rekord prej 48 tonësh kokainë në portet dhe aeroportet holandeze në vitin 2020, me...

HOLANDË – Përdorimi i maskës i detyrueshëm në Amsterdam dhe Roterdam

HAGË, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Qytetet holandeze, Amsterdami dhe Roterdami, njoftuan sot detyrimin e përdorimit të maskës mbrojtëse në vendet më të frekuentuara, me...

FUTBOLL – KNVB: Në Amsterdam do të luhen ndeshjet e EURO...

AMSTERDAM, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Amsterdami do të mbetet vendi ku do të zhvillohet Euro 2020, njoftoi Federata Holandeze e Futbollit (KNVB). Gijs de Jong, drejtori i...

HOLANDË – Rihapen pas 10 javësh muzetë, kinematë dhe baret

AMSTERDAM, 1 qershor /ATSH-DPA/ - Pas 10 javësh kufizimesh nga koronavirusi, holandezët kanë mundur të vizitojnë përsëri restorantet, muzetë dhe kinematë. Edhe kafenetë, teatrot dhe...

AMSTERDAM – Gjendet një përmbledhje e rrallë e veprës së poetit...

AMSTERDAM, 17 janar /ATSH-AFP/ - Një kopje e rrallë, e vjedhur, e një përmbledhjeje të veprës së poetit persian, Hafez, që daton që prej...

Holandezët interes të veçantë për Shqipërinë në panarin e turizmit në...

TIRANË, 14 janar/ATSH/- Holandezët kanë treguar interes të veçantë për Shqipërinë, në stendën e "TravellingAlbania.com" e cila mori pjesë në panairin e turizmit në...

Balluku në Amsterdam: Shqipëria me strategji të qartë për menaxhimin e...

TIRANË, 6 nëntor /ATSH/ - Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku po merr pjesë në konferencën që po zhvillohet në Amsterdam mbi zgjidhjet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA