Ballina Etiketimet Amfiteater

Etiketim: amfiteater

Rindërtimi pas tërmetit/ Restaurim Amfiteatrit të Durrësit, zbuluar në 1966 nga...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në Amfiteatrin e Durrësit, i ndodhur në qendër të qytetit bregdetar dhe 350 metra larg detit në drejtimin jugor, shpejti do...

Amfiteatri i Tiranës ndizet sot me këngët e dashurisë të viteve...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Në Amfiteatrin e Tiranës sonte në mbrëmje do të luhen këngët më të bukura të dashurisë nga vitet 1960 deri në...

Foto/ Parku i Liqenit, kurohet peizazhi pranë Amfiteatrit në prag të...

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Parku i madh i Liqenit po kthehet gjithnjë e më shumë në një oaz të gjelbëruar për frekuentuesit e tij. Punonjësit e...

FOTO/ Artistët e korit suedez “Helsingborgs Kammarkor” në amfiteatrin antik të...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Amfiteatri antik i Durrësit mikpriti fundjavën e kaluar një ansambël artistik nga Suedia. Artistët e korit suedez "Helsingborgs Kammarkor", nën drejtimin e...

Albania Guitar Festival në Durrës/ Dy kitaristë të nivelit botëror, mbrëmje...

-Kryebashkiakja Sako: Këto aktivitete sjellin risi dhe cilësi në niveli kulturor- TIRANË, 16 gusht/ATSH/- Dy kitaristët e njohur ndërkombëtar Mircea Stefan Gogoncea nga Rumania dhe...

Vlora së shpejti me një amfiteatër veror për sezonin turistik

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ - Qyteti i Vlorës do të ketë një amfiteatër veror për sezonin turistik. Kështu deklaroi sot gjatë një takimi me artistët e...

FOTO-VIDEO/ Muzikë irlandeze dhe shqiptare, kryeqytetasit mbushin Amfiteatrin

TIRANË, 25 maj/ATSH/- Ritmet e muzikës irlandeze dhe asaj shqiptare mbushën sot Amfiteatrin në Parkun e Madh të Liqenit Artificial. Qindra qytetarë kanë mbushur skenën...

Rifillojnë gërmimet arkeologjike në Amfiteatrin Romak të Durrësit

TIRANË, 10 korrik/ATSH/ - Kanë rinisur gërmimet arkeologjike në Amfiteatrin Romak të Durrësit, të zbuluar në vitin 1966 nga arkeologu i njohur Vangjel Toçi. Instituti...

Fluks turistësh të huaj në Amfiteatrin e Durrësit

TIRANË, 8 korrik/ATSH/.- Amfiteatri i Durrësit, i ndërtuar në fund të shek 1 pas Krishtit dhe i zbuluar në vitin 1966 nga arkeologu i...

Foto/Si është rikonceptuar arena e re e artit

TIRANË, 20 prill/ATSH/-Amfiteatri në zonën e Liqenit Artificial pas lënies në harresë për më shumë se 30 vite, tashmë ka marrë identitetin e merituar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA