Ballina Etiketimet AMERIKAN

Etiketim: AMERIKAN

SHBA – Për herë të parë Senati emëron një afro-amerikan si...

UASHINGTON, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës njëzëri ka votuar aprovimin e gjeneralit Charles Brown Jr. për shef të...

SHBA – Kongresi hedh poshtë akuzat ndaj Trump

UASHINGTON, 6 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump arriti t'u mbijetojë akuzave të demokratëve për shpërdorim të pushtetit dhe pengim të Kongresit, me...

SHBA – Për herë të parë një shef policie mysliman

NJU XHERSI, 5 shkurt /ATSH-AA/ - Qyteti Paterson në shtetin e Nju Xherseit për herë të parë ka emëruar shef të policisë një mysliman...

BM – Londra i bashkohet misionit amerikan në Ngushticën e Hormuzit

LONDËR, 6 gusht /ATSH-ANSA/ - Londra është e gatshme të bashkohet me misionin e sigurisë detare të udhëhequr nga SHBA për të shoqëruar anijet...

SHBA – Dy kanadezë dhe një amerikan ”nobelistët” e informatikës

UASHINGTON, 28 mars /ATSH-AA/ - Shoqata për Makineritë Kompjuterike ka bërë të ditur se dy shkencëtarë kanadezë dhe një amerikan kanë fituar çmimin më...

Festimet e Pavarësisë/ Thaçi pret delegacionin amerikan

PRISHTINË, 17 shkurt /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori Jim Inhofe,...

SHBA – Amerikani i kapur në Siri: iu bashkova ISIS-it për…...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-AFP/ - Një mësues amerikan, i kapur nga forcat kurde në Siri, tregoi në një intervistë se ishte intriguar nga grupi...

KV – Pheniani dëbon një qytetar amerikan

PHENIAN, 16 nëntor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut vendosi të largojë një shtetas amerikan, i cili kishte hyrë ilegalisht në vend muajin e kaluar,...

HAPËSIRË – Kozmonautët kthehen në Tokë pas një lëshimi të dështuar

UASHINGTON, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Një anije kozmike ''Soyuz'' dy kozmonautë, një amerikan dhe një rus, po kthehet në Tokë pas lëshimit të dështuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA