Ballina Etiketimet Aktore

Etiketim: aktore

Vdes aktorja e njohur amerikane Lisa Banes

NJU JORK, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Aktorja amerikane, Lisa Banes, e njohur veçanërisht për rolin e saj në filmin "Gone Girl" vdiq 10 ditë...

Vdes aktorja çeke Libuse Safrankova, Hirushja legjendare

PRAGË, 9 qershor /ATSH-AFP/ - Aktorja çeke Libuse Safrankova, e njohur për rolin e saj në "Tre lajthi për Hirushen", vdiq sot në moshën...

Jodie Foster merr Palmën e Artë për Karrierën

KANË, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Aktorja Jodie Foster do të marrë Palmën e Artë për Karrierën në Festivalin e Filmit në Kanë i cili...

LONDËR – Vdes aktorja e njohur britanike Helen McCrory

LONDËR, 18 prill /ATSH-AFP/ - Aktorja britanike, Helen McCrory, e cila ka luajtur në kinema në Skyfall dhe Harry Potter, dhe në televizion në serialin...

Forbes: Sofia Vergara aktorja më e paguar në botë

LOS ANXHELES, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Ylli i serialit televiziv "Familja Moderne", Sofia Vergara është aktorja më e paguar në botë për vitin 2020, sipas...

Nga Agim Qirjaqi, Lazër Filipi tek Albert Verria/ Veliaj u vë...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar disa prej figurave që kanë lënë gjurmë në jetën artistike të kombit...

SOFT NEWS – Kërkohej për dënimin me burg, por ishte shndërruar...

VAREZE, 16 mars /ATSH/ - Ajo nuk është një murgeshë. Policia mbërrin në manastir dhe e arreston. Kjo është historia aventurë e nje gruaja qe...

KINEMA – Giuliana De Sio e prekur nga COVID-19

ROME, 14 mars /ATSH-ANSA/- Aktorja e njohur italiane, Giuliana De Sio është prekur nga koronavirusi dhe po qëndron në izolim për 15 ditë, sipas...

FRANCË – Deneuve viktimë e një rasti kardiovaskular shumë të kufizuar

PARIS, 6 nëntor /ATSH-AFP/ Ikona e kinemasë franceze, Catherine Deneuve, 76 vjeçe, pësoi një goditje ishemie shumë të kufizuar dhe për këtë arsye të...

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Valentina Caci

TIRANË, 11 korrik/ATSH/ Aktorja e mirënjohur shqiptare, “Artistja e Merituar” Valentina Caci u nda nga jeta ditën e sotme. Si pjesë e trupës profesioniste të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA