Ballina Etiketimet Aksione

Etiketim: aksione

Marrëveshja Mercedes-Aston Martin, aksione në këmbim të teknologjive

LONDËR, 30 tetor /ATSH-ANSA/- Kompania Mercedes-Benz AG dhe Aston Martin Lagonda kanë rënë dakord të zgjerojnë partneritetin ekzistues të teknologjisë që nga viti 2013,...

FRANCË – Tregjet e aksioneve në rritje pas një jave të...

PARIS, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Tregjet europiane të aksioneve e përfunduan javën në rritje, pas ngecjes në mes të javës nën ndikimin e situatës...

FRANCË – Tregjet europiane të aksioneve sërish nën zero

PARIS, 1 korrik /ATSH-AFP/- Tregjet europiane të aksioneve përfunduan sërish nën zero sot, me gjithë shenjat pozitive ekonomike. Frankfurti regjistroi rënien më të madhe me...

FRANCË – Tregjet europiane të aksioneve sërish me vlera të suksesshme 

PARIS, 2 qershor /ATSH-AFP/- Tregjet europiane të aksioneve vazhduan të kenë sukses, duke favorizuar shpresat e rimëkëmbjes ekonomike në vend të rreziqeve gjeopolitike e...

KINË – Koronavirusi çon në kolaps aksionet

ROMË, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Shkëmbimet e aksioneve tregtare kineze pësojnë rënie drastike, në një kohë kur epidemia e koronavirusit ende po vazhdon dhe...

ARABIA SAUDITE – Aramco përfundon periudhën e pajtimit të aksioneve IPO...

RIAD, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ Gjiganti saudit i naftës Aramco përfundoi sot periudhën e pajtimit për pjesën e parë të aksioneve të tij të ofruara...

GJERMANI – Policia operacion gjigant kundër krimit të organizuar

BERLIN, 22 maj /ATSH- DPA/ - Policia gjermane nisi kontrollet në shumë apartamente në 11 qytete në shtetin e Nordrhein-Westfalisë, si pjesë e një...

SHBA – Microsoft hyn në klubin e njëmijë miliardave

NJU JORK, 25 prill /ATSH-ANSA/ - Gjiganti amerikan i informatikës, “Microsoft” bëhet pjesë e “klubit të trilionit” duke kaluar njëmijë miliardë dollarët si vlerë...

WALL STREET – ”Boeing” në pikiatë edhe në bursa pas rrëzimit...

NJU JORK, 11 mars /ATSH-AFP/ - Aksionet e ''Boeing'' u zhvlerësuan sot mbi 12% në nisje të bursës në Wall Street, ndikuar nga pezullimi...

ATHINË – Rriten investimet e huaja në tregun grek të aksioneve

ATHINË, 6 mars /ATSH-ANA/ - Investitorët e huaj kanë rritur pjesëmarrjen e tyre në kapital në tregun grek të aksioneve në muajin shkurt në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA