Ballina Etiketimet Agjenci

Etiketim: agjenci

Statusi i vëzhguesit në agjencinë e BE-së, ndihmë në përafrimin me...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Statusi i vëzhguesit të Shqipërisë në Agjencinë e BE-së për të drejtat e njeriut, do të ndihmojë Shqipërinë të përafrohet...

HOLANDË – EMA pritet të miratojë vaksinën e katërt antiCOVID-19

AMSTERDAM, 11 mars /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) pritet të japë dritën jeshile për një vaksinë të katërt të koronavirusit. Agjencia me bazë...

Buxheti në rritje dhe konsolidimi i vazhdueshëm, garanci për mbarëvajtjen e...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi një takim me stafin e Agjencisë Kombëtare të Rinisë, ku u diskutuan...

Projekte në shërbim të të rinjve/ Kushi, takim në Agjencinë Kombëtare...

TIRANË, 25 janar/ATSH/ ”Ligji i ri "Për rininë" dhe ngritja së fundmi e Agjencisë Kombëtare të Rinisë janë dëshmia më kuptimplotë e qeverisë shqiptare...

Agjencia europiane e sëmundjeve kërkon përgatitje për masa më strikte antiCOVID-19

STOKHOLM, 21 janar /ATSH-AFP/ - Agjencia europiane e ngarkuar me epidemitë u kërkoi sot anëtarëve të saj të jenë gati për të marrë masa...

LUBJANË – Qeveria sllovene miraton livrimin e fondeve për STA

LUBJANË, 14 janar /ATSH-STA/ - Qeveria sllovene miratoi livrimin e pagesave të prapambetura të buxhetit për Agjencinë Sllovene të Shtypit (STA) siç kërkohet nga...

SHBA – Hakerohet Agjencia e Sigurisë Bërthamore

UASHINGTON, 18 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Departamenti për Energjinë i Administratës Kombëtare të Sigurisë Bërthamore, që ruan depot e armëve bërthamore të SHBA, ka prova...

Erlis Hereni emërohet kreu i Agjencisë Shtetërore për Shpronësimin

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Këshilli i Ministrave emëroi Erlis Herenin në postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Agjencisë Shtetërore për Shpronësimin. Hereni, është propozuar për këtë...

BRITANI E MADHE – “TUI” mbyll 166 agjenci udhëtimi

LONDËR, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Operatori turistik "TUI" njoftoi sot mbylljen e 166 agjencive në Britaninë e Madhe dhe Irlandë, si pjesë e një...

FOKUS – Agjencitë e lajmeve në pararojë të informimit të saktë...

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ – Agjencitë e lajmeve ishin dhe janë në pararojë të informimit të saktë të opinionit publik gjatë krizës së COVID-19...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA