Ballina Etiketimet Afrike

Etiketim: afrike

UASHINGTON – FMN: Afrika ka mungesë të madhe fondesh për të...

UASHINGTON, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Shteteve afrikane u duhen 1,2 trilionë dollarë fonde deri në vitin 2023, për të kapërcyer krizën e shkaktuar nga...

AFRIKË E JUGUT – Ekonomia bie 51% në TII 2020

JOHANESBURG, 8 shtator /ATSH-AFP/ - Ekonomia afrikano-jugore, më e industrializuara e Afrikës, pësoi një rënie me 51% mes prillit dhe qershorit, mes pandemisë së...

FOKUS – BB: AfCFTA mund të shpëtojë 30 milionë persona nga...

CAPE TOWN, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Një zonë e tregtisë së lirë në Afrikë mund të shpëtojë rreth 30 milionë persona nga varfëria ekstreme...

AFRIKË E JUGUT – Mbi 13 000 punonjës të shëndetësisë të...

JOHANESBURG, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Rreth 13 000 punonjës të sektorit shëndetësor janë infektuar në Afrikën e Jugut nga COVID-19 dhe 100 kanë humbur...

EBA – IATA: Sektori ajror kërcënohet nga karantina

DUBAI, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Karantinat në vendet afrikane dhe ato të Lindjes së Mesme kërcënojnë transportin ajror me humbje të mundshme dhe falimentim...

NJU JORK – ”Save the Children”: Koronavirusi ka rritur varfërinë te...

NJU JORK, 28 maj /ATSH-ANSA/ - Pasojat ekonomike të pandemisë mund të shkaktojë një rritje të numrit të fëmijëve në kushte të varfërisë familjare...

SHBA – OKB: Miliona afrikanë të kërcënuar nga varfëria ekstreme

NJU JORK, 20 maj /ATSH-AFP/ - Miliona persona mund të zhyten në varfëri ekstreme në Afrikë me pandeminë e COVID-19, nënvizoi sot sekretari i...

TEKNOLOGJI – Projekti ambicioz: Një kavo 37 mijë kilometra do të...

ROMË, 19 maj /ATSH-ANSA/- Një kavo nëndetëse do të shtrihet 37 mijë kilometra për të lidhur shumë rajone të Afrikës me Lindjen se Mesme...

COVID-19 – Afrika i afrohet 50 000 rasteve të infektimit nga...

ETIOPI, 6 maj /ATSH-AA/- Numri i përgjithshëm i rasteve të infektimit nga koronavirusi në Afrikë arritën në 49 352, sipas të dhënave të lëshuara...

STUDIM – Afrika e Jugut teston efektet e BCG kundër COVID-19

LE CAP, 4 maj /ATSH-AFP/ - Rreth 500 ndihmës mjekësorë filluan sot testimin e efekteve të mundshme mbrojtëse kundër COVID-19 të vaksinës të vjetër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA