Ballina Etiketimet Abbas

Etiketim: abbas

RAMALLAH – Abbas refuzon presionin arab për dialog me SHBA-në

RAMALLAH, 20 shtator /ATSH-AA/ - Zëvendëskryetari i lëvizjes ''Fatah'', Mahmoud al-Aloul tha se presidenti i Palestinës, Mahmoud Abbas është përballur me presion nga vendet...

SHBA – Abbas: Do ta luftojmë me mjete paqësore planin e...

OKB, 11 shkurt /ATSH-DPA/- Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas dënoi sot në Këshillin e Sigurimit të OKB-së planin e presidentit amerikan, Donald Trump për Lindjen...

GJERMANI – Merkel kërkon zgjidhje me dy shtete për Izraelin dhe...

BERLIN, 29  gusht /ATSH-AA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel rikonfirmoi sot mbështetjen e Gjermanisë për një zgjidhje të negociuar me dy shtete për konfliktin...

RUSI – Putin pret Abbas disa ditë pas Netanyahut

MOSKË, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin priti sot në Kremlin presidentin palestinez, Mahmud Abbas, disa ditë pas takimit në Moskë me...

JERUZALEM – Izraeli dhe SHBA dënojnë deklaratat antisemite të Abbas

IZRAEL, 2 maj /ATSH-AFP/ - Zyrtarë amerikanë dhe izraelitë dënuan sot deklaratat e presidentit palestinez, Mahmoud Abbas, i cili tha se roli social i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA