Ballina Etiketimet 8 marsi

Etiketim: 8 marsi

Nga Luljeta Bozo, te Linda Rama, ministrja Kushi dhe Marjana Kondi/...

TIRANË, 8 mars/ATSH/ Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Grave, janë bërë bashkë shumë nga emrat më të rëndësishëm nga arti, politika dhe kultura...

Bashkia Lezhë uron 8 marsin me kartolinën më të bukur

    TIRANË, 8 mars /ATSH/ Bashkia Lezhë ka uruar sot 8 marsin për gjithë gratë dhe vajzat nëpërmjet një video mjaft domethënëse. Në videon e shpërndarë...

Manastirliu: Gratë janë zemra e sistemit tonë shëndetësor

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka uruar sot 8 marsin duke i konsideruar gratë si zemra e...

Gratë dhe vajzat e bashkisë së Tiranës mbjellin pemë në Parkun...

Veliaj: “8 marsi, ditë reflektimi për burrat. Në një shoqëri që aspiron Europën, s’ka vend kultura e dhunës” TIRANË, 8 mars /ATSH/ 8 Marsi është...

Veliaj uron ekipin e zonjave dhe zonjushave të bashkisë: Faleminderit për...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Sikurse e ka kthyer në një traditë të bukur, edhe këtë 8 Mars, Dita Ndërkombëtare e Gruas, kryetari i bashkisë...

Shahini: Afro 80% e punonjësve arsimor në Shqipëri janë gra

TIRANË, 8 mars /ATSH - I. Vata/- Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka theksuar...

Si lindi 8 Marsi, Dita e Gruas

Historia dhe kuptimi i një përvjetori të themeluar në vitin 1921, që na fton të reflektojmë për rolin e femrës në shoqëri dhe për...

Aktorja shqiptare që për herë të parë luajti teatër më 1919-n...

TIRANË, 6 mars /ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka ndarë me publikun në “Muajin e Teatrit” dhe në prag të 8 Marsit, Ditës...

8 Mars i veçantë, gratë dhe vajzat fierake festojnë me kryeministrin...

TIRANË, 8 mars/ATSH/ - Gratë dhe vajzat fierake e festuan këtë 8 Mars, nën shoqërinë e kryeministrit Edi Rama. Ato ia janë bashkuar ritmeve të...

Margariti: Gruaja krijuese e vlerave dhe motivuese drejt së bukurës

TIRANË, 8 mars /ATSH/ - Sot në ditën dedikuar femrave dhe figurës së saj dhe misionit fisnik që ka ajo në shoqëri, nuk kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA