AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/10/2021

AMSTERDAM (Holandë) – Vendimi i Agjencisë Evropiane të Barnave për vaksinat përforcuese të Moderna-s kundër Covid-19.

GJENEVË (Zvicër) – Organizata Botërore e Meteorologjisë publikon buletinin e saj mbi emetimet e gazeve serrë.

TASHKENT (Uzbekistan) – Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale.

PARIS (Francë) – 20-vjetori i vdekjes së princeshës Soraya, ish-bashkëshortja e Shahut të Iranit.

REPUBLIKA ÇEKE – Hyrja në fuqi e detyrimit për të mbajtur maskë në ambientet e brendshme, përfshirë në vendin e punës, për të luftuar kundër Covid-19.

ROMË (Itali) – Konferenca Itali-Amerika Latine.

SUEDI – Vizitë e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

HELSINKI (Finlandë) – Konferencë për shtyp nga presidenti Niinisto dhe Stoltenberg.

NJU JORK – 50-vjetori i pranimit të Republikës Popullore të Kinës në OKB.

NJUORK (SHBA) – Vizitë e Presidentit Biden për të promovuar planet e tij të investimeve.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Kongresi i 71-të Ndërkombëtar i Astronautikës.

KIGALI (Ruanda) – Bashkimi Afrikan takim ministror me BE-në.

UAGADUGU (Burkina Faso) – Rifillimi i gjyqit për vrasjen e presidentit Thomas Sankara./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.