Parashikimi i motit, e premte 24 shtator 2021

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Edhe sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 1 dhe 2 ballë. Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/27 diell
Kukës 11/26 diell re
Lezhë 12/27 diell
Dibër 5/24 diell re
Durrës 12/29 diell
Tiranë 12/29 diell
Elbasan 10/30 diell
Berat 7/30 diell
Vlorë 12/28 diell
Korcë 7/25 diell re
Gjirokastër 7/31 diell
Sarandë 10/29 diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.