AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/4/2021

VJENË – Fillimi i bisedimeve midis nënshkruesve të marrëveshjes bërthamore të Iranit 2015, paralelisht me diskutimet me SHBA.

UASHINGTON –  FMN lëshon parashikimin më të fundit për ekonominë globale.

ISLAMABAD (Pakistan) – Vizitë e ministrit të Jashtëm rus Lavrov.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e Ursula von der Leyen dhe Charles Michel.

BELGJIKE – Fillimi i shitjes së autotesteve Covid-19 në farmaci.

SARREBRUCK (Gjermani) – Heqja e kufizimeve në fuqi ndaj Covid-19 në shtetin rajonal të Saarlandit.

SAINT-DENIS (Francë) – Hapja e një qendre vaksinimi Covid-19 në ”Stade de France”.

GJENEVË  – Konferencë për shtyp e OBSH-së në internet për Covid-19.

NJU JORK – 50-vjetori i vdekjes së kompozitorit Igor Stravinsky.

NJU JORK – Publikimi i autobiografisë së Hunter Biden, djalit të presidentit amerikan.

TRIPOLI (Libi) – Vizitë e kryeministrit grek Mitsotakis.

LIBI – Vizitë e kryeministrit italian, Mario Draghi.

XHIBUTI – Zgjedhjet presidenciale.

BOTSVANA – Hapja e sezonit të gjuetisë së elefantëve.

SALVADOR – Rihapja e shkollave.

BM – Futboll: Champions League, ndeshja e parë e çerekfinales Manchester City –  Dortmund.

MADRID (Spanjë) – Futboll: Champions League, ndeshja e parë e çerekfinales Real Madrid –  Liverpool./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.