AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/02/2021

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të Jashtëm të BE me Leonid Volkov dhe Ivan Zhdanov, mbështetësit e disidentit rus, Aleksei Navalny.

TEHERAN (Iran) – Teherani mund të ndalojë zbatimin e protokollit shtesë për Traktatin e Mospërhapjes së Armëve Bërthamore (NPT).

SINGAPOR (Singapor) – Rihapja e mundshme e kufirit për udhëtimet e biznesit.

LIVERPUL – 60 vjetori i koncertit të parë të ”Beatles” në Cavern Club.

VJENË (Austri) – Rafael Grossi, shefi i IAEA, flet për shtypin gjatë kthimit të tij nga Teherani.

JERUZALEM – Relaksimi i masave të kufizimit social në vend kundër Covid-19.

EMIRATET E BASHKUARA ARABE – Vizitë e ministres franceze të Forcave të Armatosura, Florence Parly.

ABU DHABI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Panairi Ndërkombëtar i Mbrojtjes.

KONAKRI (Guine) – Mbërritja e vaksinave anti-Ebola të destinuara pas shpërthimit në jug të vendit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.