AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/01/2021

DAVOS (Zvicër) – Takim virtual për axhendën e Forumit Ekonomik Botëror.

UASHINGTON (SHBA) – Aktakuza kundër Trump transmetohet në Senat.

PEKIN (Kinë) – 40-vjetori i dënimit me vdekje së të vesë së Maos, Jiang Qing.

PEKIN (Kinë) – Hyn në fuqi ndërprerja e fluturimeve të Air France Paris-Tianjin për dy javë, pas zbulimit të rasteve me COVID-19.

HANOI (Vietnam) – Kongresi i Partisë Komuniste.

DACCA (Bangladesh) – Fillon vaksinimi kundër COVID-19 për personelin mjekësor.

STAMBOLL (Turqi) – Rifillojnë diskutimet mes Turqisë dhe Greqisë mbi eksplorimin e hidrokarbureve në Mesdheun Lindor.

BRUKSEL (Belgjikë) – Rifillimi i fluturimeve të Boeing 737 MAX në hapësirën ajrore europiane.

HOLANDË – Samit për adaptimin klimatik.

BRUKSEL (Belgjikë) – Bisedë telefonike e drejtuesit të Google, Sundar Pichai me zëvendëspresidenten e Komisionit të Konkurrencës, Margrethe Vestager

VJENË(Austr) – Hyn në fuqi mbajtja e maskës FPP2, e detyrueshme në transportin publik dhe dyqane.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të BE të Bujqësisë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të BE të Punëve të Jashtme.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e kreut të ri të CDU-së, Armin Laschet, pas një takimi të zyrës së partisë.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e OBSH-së për COVID-19.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve spanjolle mbi situatën shëndetësore.

EGJIPT – 10-vjetori i fillimit të manifestimeve masive kundër presidentit Mubarak./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.