AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/01/2021

BERLIN (Gjermani) – Vota e anëtarëve të CDU të mbledhur në kongres për të zgjedhur udhëheqësin dhe kandidatin e tyre për kancelarinë.

GjENEVË (Zvicër) – Rifillimi i dialogut ndërlibian nën udhëheqjen e të dërguarës së  Kombeve të Bashkuara, Stephanie Williams.

FRANCË – Hyrja në fuqi e një shtetrrethimi në orën 18:00 në të gjithë vendin për të luftuar Covid-19.

BERLIN (Gjermani) – Partia Konservatore Kongresi Online CDU.

IRLANDË – Hyrja në fuqi e detyrimit për të paraqitur një test negativ PCR për koronavirusin për të gjithë udhëtarët që arrijnë në vend.

VJENË (Austri) – Demonstrata nga kundërshtarët e masave qeveritare kundër koronavirusit.

WILMINGTON (SHBA) – Konferencë për shtyp e Biden për ceremoninë e betimit.

KINSHASA (Kongo) – 20-vjetori i vrasjes së Laurent-Désiré Kabila./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.