Parashikimi i motit, e martë 1 dhjetor 2020

TIRANË, 1 dhjetor /ATSH/ Ditën e martë moti nis i kthjellët deri në mesditë. Më tej vranësirat vijnë drejt dendësimit në bregdet. Në jug e juglindje mot kryesisht i vranët.

Në orët e mëngjesit e pranishme do të jetë mjegulla e dendur në lugina si dhe ngricat në zonat malore e kodrinore.

Era do të fryjë verilindje-veriperëndim e vrullshme në mengjes në bregdet dhe më tej e lehtë. Valëzimi i forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 2/15 re diell
Kukës -3/5 re diell
Lezhë 3/13 re diell
Dibër -4/4 re diell
Durrës 7/17 re diell
Tiranë 2/17 re diell
Elbasan 2/15 re diell
Berat 3/16 re
Vlorë 8/17 re diell
Korcë -1/6 re
Gjirokastër 1/18 re
Sarandë 9/19 re diell

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.