FUTBOLL – Luis Suarez transferohet tek Atletico Madrid

MADRID, 24 shtator /ATSH-AA/- Futbollisti 33-vjeçar uruguajan i Barcelonës është transferuar në Atletico Madrid.

Në deklaratën e bërë nga klubi i Barcelonës, thuhet se është arritur marrëveshje që Suarez të transferohet në Atletico Madrid për një klauzolë prej 6 milionë eurosh që ndryshon në varësi të suksesit.

Ndërkohë, nga Atletico Madrid njoftuan se pas kontrollit mjekësor do të nënshkruhet kontratë me Suarez.

Klubi i Barcelonës sot pritet të organizojë një konferencë për media për t’i dhënë lamtumirën futbollistit.  /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.