Parashikimi i motit, 20 gusht 2020

TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e enjte moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare ne relievet kodrinore-malore në orët e mesditës.

Era do të jetë me drejtim verilindje – veriperëndim 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare jugore era hera herës do jetë intensive deri në 15-18m/s. Valëzimi i forcës në det do jetë 2-3 ballë.

 

          Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 18/34 Re diell
Kukës 17/31 Re diell
Lezhë 19/32 Re diell
Dibër 16/32 Re diell
Durrës 20/35 diell
Tiranë 18/32 diell
Elbasan 19/33 diell
Berat 19/35 diell
Vlorë 20/32 diell
Korcë 17/29 Re diell
Gjirokastër 18/35 diell
Sarandë 18/32 diell

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.