FUTBOLL – Koeman trajneri i ri i Barçës

BARCELONE, 19 gusht /ATSH-DPA/ – Barcelona e shndërroi ish-lojtarin e saj, Ronald Koeman në trajnerin e ri vetëm disa ditë pasi shkarkoi Quique Setien pas një humbjeje tenistike 8-2 në Champions League ndaj Bayern Munich.

”Koeman, 57 vjeç, lëvizi nga pozita e tij si trajner i ekipit kombëtar holandez në një kontratë dyvjeçare deri në vitin 2022”, tha Barcelona duke konfirmuar emërimin e tij.

Ish-mbrojtësi holandez, Koeman shënoi golin e fitores kur Barcelona fitoi Kupën Europiane për herë të parë në 1992.

Koeman ka trainuar tashmë një numër klubesh në Holandë, përfshirë tre të mëdhenjtë si Ajax, Feyenoord dhe PSV Eindhoven, gjiganten portugeze Benfica dhe skuadrat e Premier League Everton dhe Southampton. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.