Parashikimi i motit, e premte 8 maj 2020

TIRANE, 8 maj /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme parashikohet të nisë i kthjellët, ndërsa në mesditë dhe pasdite vranësirat marrin zhvillim në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi 1-10 m/s. Valëzimi në dete parashikohet 3 deri 4 ballë.  Deti më i forcuar në orët e mëngjesit, më pas vjen në dobësim.

Temperaturat parashikohen:                                                       

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/24 Diell re
Kukës 3/17 Diell re
Lezhë 9/23 Diell re
Dibër 1/20 Diell re
Durrës 12/23 Diell re
Tiranë 8/25 Diell re
Elbasan 7/25 Diell re
Berat 6/26 Diell re
Vlorë 10/25 Diell re
Korçë 3/17 Diell re
Gjirokastër 10/25 Diell re
Sarandë 10/24 Diell re

/e.m//a.a/

                                                              

                 

           

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.