Parashikimi i motit, 6 shkurt 2020

TIRANE, 6 shkurt/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti sot parashikohet i kthjellët në ultësirën perëndimore dhe zonat bregdetare ndërsa alternime kthjellimesh dhe vranësirash në relievet malore.

Parashikohet mjegull e dendur e mjegullinë në orët e mëngjesit në zonat luginore dhe sipërfaqet ujore.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim –Verilindje 5-15 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë tyre dhe ato luginore, era do të fryjë me shpejtësi intensive dhe rrahje deri në 25-30 m/s, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 6 deri 7 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër -2/4 Diell pak re
Kukës -6/-1 Re diell
Lezhë -1/6 Diell pak re
Dibër -8/-3 Re diell
Durrës 1/8 Diell pak re
Tiranë 1/7 Diell pak re
Elbasan -1/4 Diell pak re
Berat -2/4 Diell pak re
Vlorë 1/6 Diell pak re
Korçë -7/-2 Re diell
Gjirokastër -4/4 Diell pak re
Sarandë 2/8 Diell pak re

        

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.