Parashikimi i motit, e mërkurë 30 tetor 2019

TIRANE, 30 tetor /ATSH/ -Moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët deri në orët e mesditës dhe më pas shtim gradual vranësirash mesatare deri dhe të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak prej orëve të pasdites në zonën e jugperëndimit reshje do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash. Më pas reshjet e herëpashershme dhe të dobta shtrihen në pjesën më të madhe të territorit.

Mjegull e mjegullinë në mëngjes dhe në mbrëmje përgjatë luginave dhe në bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-5m/s, në bregdet deri 8m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/22 diell re/shi
Kukës 2/16 diell re/shi
Lezhë 8/23 diell re/shi
Dibër 2/17 diell re/shi
Durrës 13/23 diell re/shi
Tiranë 12/25 diell re/shi
Elbasan 12/24 diell re/shi
Berat 7/25 diell re/shi
Vlorë 11/23 diell re/shi
Korçë 3/20 diell re/shi re
Gjirokastër 3/20 diell re/shi
Sarandë 14/23 diell re/shi

 

 /e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.