Parashikimi i motit, e martë, 10 shtator 2019

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Vendi ynë do të ndikohet nga mot i qëndrueshëm.

Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të izoluara në Juglindje dhe Lindje të vendit kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës dhe pasdites.

Era do të fryjë Juglindje-Veriperëndim e lehtë e mesatare në det.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 2-3 ballë, me lartësi vale 0,5 deri 1,2 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 18/32 re diell
Kukës 14/30 re diell
Lezhë 18/33 re diell
Dibër 13/29 re diell
Durrës 19/33 re diell
Tiranë 20/34 re diell
Elbasan 18/34 re diell
Berat 15/34 re diell
Vlorë 20/33 re diell
Korçë 13/30 re diell shi
Gjirokastër 15/34 re diell
Sarandë 19/33 re diell

 

 /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.