Parashikimi i motit, 6 shtator 2019

TIRANE, 6 shtator/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në vend do të vijojë ndikimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti në vend parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat zhvillimin maksimal do ta marrin në mesditë e pasdite. Më tej pakësim i tyre.

Duke nisur prej orëve të mesditës reshjet e shiut do të përfshijnë kryesisht Veriun e qendrën. Në formë të lokalizuar do të marrin karakter shtrëngatash.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje- Jugperëndim e lehtë e mesatare përgjatë vijës bregdetare, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/32 re diell
Kukës 16/29 re diell shi
Lezhë 23/32 re diell
Dibër 15/26 re diell shi
Durrës 20/32 re diell
Tiranë 21/32 re diell shi
Elbasan 19/32 re diell shi
Berat 18/32 re diell shi
Vlorë 20/31 re diell
Korcë 16/26 re diell shi
Gjirokastër 16/33 re diell shi
Sarandë 20/31 re diell

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.