Parashikimi i motit, e enjte 29 gusht 2019

TIRANË, 29 gusht /ATSH/ Moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me shtim vranësirash mesatare kalimtare dhe lokalisht të dendura në relievet malore prej orëve të mesditës.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikohen reshje afatshkurtra në formën e shtrëngatave në Alpe.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Juglindje e lehtë, ndërsa përgjatë bregdetit përkohësisht mesatare, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/35 Diell re
Kukës 18/32 Diell re
Lezhë 21/34 Diell re
Dibër 16/31 Diell re
Durrës 22/34 Diell re
Tiranë 23/36 Diell re
Elbasan 22/37 Diell re
Berat 18/36 Diell re
Vlorë 22/34 Diell re
Korçë 16/30 Diell re
Gjirokastër 17/36 Diell re
Sarandë 22/34 Diell re

 

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.