Parashikimi i motit, e shtunë, 8 qershor 2019

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim  1-8 m/sek në bregdet, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 0-1 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/33 Diell
Kukës 17/34 Diell
Lezhë 18/32 Diell
Dibër 16/32 Diell
Durrës 19/33 Diell
Tiranë 21/35 Diell
Elbasan 20/36 Diell
Berat 18/36 Diell
Vlorë 19/34 Diell
Korçë 15/30 Diell
Gjirokastër 16/34 Diell
Sarandë 19/31 Diell

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.