Parashikimi i motit, e premte, 7 qershor 2019

TIRANË, 7 qershor /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek në bregdet, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/30 diell
Kukës 19/31 re diell
Lezhë 18/30 diell
Dibër 15/27 re diell
Durrës 18/30 diell
Tiranë 19/32 diell
Elbasan 17/31 diell
Berat 17/33 diell
Vlorë 16/30 diell
Korçë 13/27 re diell
Gjirokastër 12/30 diell
Sarandë 17/28 diell

 

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.