BRAZIL – Ish-presidenti Michel Temer arrestohet për korrupsion

BRAZILIA, 21 mars /ATSH-AFP/ – Ish-presidenti brazilian, Michel Temer u arrestua sot në kuadër të hetimit antikorrupsion “Lava Jato” në Sao Paulo (juglindje), njoftoi prokuroria e Rio de Zhaneiro.

“Ai u arrestua në Sao Paulo”,njoftoi një zëdhënës i prokurorisë, duke konfirmuar informacione të medies braziliane.

“Michel Temer, i cili u largua nga pushteti në fund të vitit 2018 pas një madnati prej gati dy vitesh e gjysmë, është objekt i shumë hetimeve për korrupsion dhe do të transferohet menjëherë në Rio de Zhaneiro”, njoftoi televizioni brazilian “Globonews”. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.