FOTO/ Platformë online për koleksionuesit e mjeteve historike

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/- Të apasionuarit dhe koleksionuesit e mjeteve historike, do kenë platformë enkas online.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, bën të ditur se, koleksioni shqiptar i mjeteve “Auto dhe Moto RETRO” do të ketë një platformë të posaçme online, për promovimin dhe formalizimin e këtij tregu.

“Përmes kësaj platforme synojmë mbështetjen e një trashëgimie që deri më sot ka qenë pa status”, thekson dikasteri Infrastrukturës. e.xh/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.