Parashikimi i motit, 14 shkurt 2019

TIRANE, 14 shkurt/ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në zonat malore në Verilindje dhe Juglindje, parashikohet mot me kthjellime dhe alternime vranësirash në orët e pasdites dhe mbrëmjes.

Era do të jetë nga kuadrati i Veriut shpejtësi 5-25 m/sek. Erë intensive dhe me rrahje përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë tyre dhe zonat luginore hera-herës me rrahje deri në 30 m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3-4.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër -2/13 diell
Kukës -4/7 diell re
Lezhë 0/13 diell
Dibër -6/6 diell re
Durrës 0/13 diell
Tiranë -1/14 diell
Elbasan -4/13 diell
Berat -2/13 diell
Vlorë 0/13 diell
Korçë -6/5 diell re
Gjirokastër -4/15 diell
Sarandë 0/16 diell

 /a.g/    

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.