BANGKOK – Gray merr kurorën e Miss Univers

BANGKOK, 17 dhjetor /ATSH-AFP/ – Catriona Gray, Miss Filipine u kurorëzua Miss Universi sot në Bangkok.

Për herë të parë, që nga krijimi i këtij konkursi, 67 vite më parë, çmimi është dhënë nga një paneli 100% femëror.

”Jemi të gjitha të emancipuara”, deklaroi para shtypit 24-vjecarja Catriona Gray, e cila është e diplomuar për muzikologji në SHBA.

Miss Universi e vitit të kaluar, afrikano-jugorja Demi-Leigh Nel-Peters i dorëzoi kurorën e bukurisë filipinases gjatë një ceremonie e transmetuar live në 94 shtete të botës./ /jm/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.