Parashikimi i motit, e diel 18 nëntor 2018

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura prej mesditës në të gjithë vendin.

Mjegull e dendur / mjegullinë në orët e mëngjesit pranë zonave luginore.

Reshje shiu me intensitet mesatar, pjesërisht stuhi në pjesën jugore. Reshje bore në juglindje dhe me intensitet të dobët në verilindje. Prezencë të ngricave të lehta lokalisht në zonat malore.

Era me drejtim Verilindje-Veri dhe shpejtësi 2-25m/sek, erë me rrahje dhe intensive përgjatë vijës bregdetare dhe në Veri të vendit.

Temperaturat me rënie të lehta në vlerat minimale dhe rritje e lehte në maksimale.

Valëzimi në dete me forcë 3-4 e me lartësi vale 1.2-1.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 7/15 diell re
Kukës 0/12  re  shi bore
Lezhë 7/14  diell re
Dibër -1/10  re shi bore
Durrës 6/18 diell re
Tiranë 4/17  diell re
Elbasan 5/15 re shi
Berat 5/12 diell re
Vlorë 5/12 diell re shi
Korcë -1/6 diell re shi borë
Gjirokastër 4/10 diell re shi
Sarandë 3 /13 diell re shi

 

/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.