Parashikimi i motit, 14 nëntor 2018

TIRANE, 14 nëntor/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash në orët e mesditës.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në orët e mëngjesit parashikohet mjegull  në zonat luginore. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi 1-10 m/sek. Valëzimi në det i forcës 2-3 me lartësi vale 0.7-1.3 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 9/21 re diell
Kukës 5/16 re diell
Lezhë 7/21 re diell
Dibër 5/16 re diell
Durrës 12/22 re diell
Tiranë 10/22 re diell
Elbasan 10/22 re diell
Berat 7/22 re diell
Vlorë 13/22 re diell
Korcë 3/16 re diell
Gjirokastër 4/21 re diell
Sarandë 12/22 re diell

 

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.