Parashikimi i motit, 17 gusht 2018

TIRANE, 17 gusht/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me zhvillim vranësirash në mesditë e pasdite.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak,  në mesditë parashikohen reshje shiu lokale me intensitet të ulët lokalisht dhe kohë afatshkurtër mesatar, në formë të izoluar, kryesisht në qendër e Jug, shoqëruar me shtrëngata me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje 2-15 m/sek përkohësisht e vrullshme në mesditë në bregdet. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.5 metër.

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 19/34 diell re
Kukës 17/27 diell re shi/rrufe
Lezhë 21/32 diell re
Dibër 14/24 diell re shi/rrufe
Durrës 19/34 diell re
Tiranë 20/34 diell re shi/rrufe
Elbasan 19/32 diell re shi/rrufe
Berat 16/34 diell re pika shiu
Vlorë 18/31 diell re pika shiu
Korcë 13/25 diell re shi/rrufe
Gjirokastër 15/32 diell re
Sarandë 18/31 diell re

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.